Hindistanın O.P. Jindal Qlobal Universitetinin rəhbərliyi Qərbi Kaspi Universitetinin qonağı olub
Hindistanın O.P. Jindal Qlobal Universitetinin rəhbərliyindən Dr. Rahul Phandari və Şapnil Bhosali Qərbi Kaspi Universitetinə səfər edib. Bu səfər hər iki təhsil müəssisəsi arasında beynəlxalq əməkdaşlığın inkişafı üçün yeni perspektivlər açır.
Qərbi Kaspi Universiteti beynəlxalq tərəfdaşlarla əməkdaşlığı genişləndirməyi və qlobal əməkdaşlıq üçün mükəmməl təhsil mühiti yaratmağı strateji hədəflərindən biri kimi müəyyən edib. Hər iki universitet arasında tələbə və müəllim mübadiləsi, ortaq elmi tədqiqatların
aparılması və beynəlxalq konfransların təşkili elmi biliklərin genişlənməsinə və qlobal problemlərin həllinə töhfə verə bilər.
Tələbələrə hər iki universitetin diplomunu əldə etmək imkanı verən proqramlar onların beynəlxalq əmək bazarında rəqabət qabiliyyətini artıracaq.
Bu cür əməkdaşlıqlar universitetlərin qlobal təhsil şəbəkəsində mövqelərini gücləndirir və tələbələrə geniş imkanlar yaradır.

The leadership of O.P. Jindal Global University of India visited Western Caspian University
Dr. Rahul Phandari and Shapnil Bhosali from the leadership of O.P. Jindal Global University of India visited Western Caspian University. This visit opens up new prospects for the development of international cooperation between both educational institutions.
Western Caspian University has identified expanding cooperation with international partners and creating an excellent educational environment for global cooperation as one of its strategic goals. Student and faculty exchange between both universities, joint scientific research, and organization of international conferences can contribute to the expansion of scientific knowledge and the solution of global problems.
Programs that allow students to obtain a diploma from both universities will increase their competitiveness in the international labor market.
Such cooperation strengthens the positions of universities in the global educational network and creates wide opportunities for students.