Qərbi Kaspi Universiteti beynəlxalq əlaqələrini genişləndirir
03.03.2025-ci il tarixində Özbəkistanın “Turan Beynəlxalq Universiteti"nin təsisçısı və rektoru Axadxon Nadjmətdinovun universitetimizdə qonaq olması, iki universitet arasında gələcək əməkdaşlıq perspektivlərinin açılmasına və elmi mübadilənin yaradılmasına şərait yaradır.
Universitetlər arasında ortaq elmi-tədqiqat layihələrinin və akademik proqramların , həyata keçirilməsi, tələbə-müəllim mübadiləsinin təşkili üçün zəmin yaradır. Belə əməkdaşlıq, hər iki tərəfin beynəlxalq təhsil və elmi standartlara uyğunlaşmasına kömək edəcək.Bu cür təşəbbüslər, universitetin elmi və akademik potensialını daha da artıraraq, yeni nailiyyətlərin əldə olunmasına şərait yaradacaqdır.

Западно-Каспийский университет расширяет международные связи
03.03.2025 года визит основателя и ректора «Международного университета Туран» Узбекистана Ахадхона Наджматдинова в наш университет, создает условия для открытия будущих перспектив сотрудничества между двумя университетами и создания научного обмена.
Это сотрудничество создаст основу для реализации совместных научно-исследовательских проектов и академических программ, а также для организации обмена студентами и преподавателями. Такое партнерство поможет обеим сторонам соответствовать международным стандартам в области образования и науки. Подобные инициативы будут способствовать дальнейшему укреплению научного и академического потенциала университета, создавая условия для достижения новых успехов.