Qərbi Kaspi Universiteti beynəlxalq əlaqələrini genişləndirir
03.03.2025-ci il tarixində Özbəkistanın “Turan Beynəlxalq Universiteti"nin təsisçısı və rektoru Axadxon Nadjmətdinovun universitetimizdə qonaq olması, iki universitet arasında gələcək əməkdaşlıq perspektivlərinin açılmasına və elmi mübadilənin yaradılmasına şərait yaradır.
Universitetlər arasında ortaq elmi-tədqiqat layihələrinin və akademik proqramların , həyata keçirilməsi, tələbə-müəllim mübadiləsinin təşkili üçün zəmin yaradır. Belə əməkdaşlıq, hər iki tərəfin beynəlxalq təhsil və elmi standartlara uyğunlaşmasına kömək edəcək.Bu cür təşəbbüslər, universitetin elmi və akademik potensialını daha da artıraraq, yeni nailiyyətlərin əldə olunmasına şərait yaradacaqdır.

The visit of Akhadkhon Nadjmatdinov, the founder and rector of the "Turan International University" of Uzbekistan, to our university on 03.03.2025, creates conditions for opening up prospects for future cooperation between the two universities and establishing scientific exchange.
It creates a basis for the implementation of joint scientific-research projects and academic programs between the universities, as well as the organization of student-teacher exchanges. Such cooperation will help both sides adapt to international educational and scientific standards.
Such initiatives, will further increase the scientific and academic potential of the university and create conditions for achieving new achievements.