5 mart Azərbaycanda Bədən Tərbiyəsi və İdman Günüdür
Qərbi Kaspi Universiteti idman sahəsində bir sıra əhəmiyyətli uğurlara imza atmışdır. Universitetin Klublar Birliyi tələbələrin asudə vaxtının səmərəli təşkili və idman bacarıqlarının inkişafı üçün müxtəlif tədbirlər həyata keçirir.
Universitetdə fəaliyyət göstərən futbol komandası universitetlərarası yarışlarda mükafatçılar sırasında , basketbol və voleybol komandaları isə respublika yarışlarında birincilər sıralarında yer almışlar.
Ümumiyyətlə, Qərbi Kaspi Universiteti ardıcıl olaraq idman layihələrinin təşəbbüskarı, təşkilatçısı və fəal iştirakçısı kimi çıxış edir.
Stolüstü tennis, idman dırmanması ilə məşğul olmaq üçün texniki avadanlıqlar və dırmanma divarı da tələbələrin istifadəsinə açıqdır.
İdman Klubları Birliyi FAİREX ilə əməkdaşlıq çərçivəsində Heydər Əliyev zirvəsinə, Bazardüzü zirvəsinə, Şahdağ zirvəsinə və Atatürk zirvəsinə müxtəlif yürüşlər təşkil etmişdir. Həmçinin, ilk Azərbaycan-Antarktida və Azərbaycan-Afrika ekspedisiyaları təşkil edilmişdir.
Bu uğurlar Qərbi Kaspi Universitetinin idman sahəsindəki fəallığını və tələbələrinin inkişafına verdiyi əhəmiyyəti göstərir.

March 5 is Physical Education and Sports Day in Azerbaijan
Western Caspian University has achieved a number of significant successes in the field of sports. The University's Clubs Union carries out various events for the effective organization of students' leisure time and the development of sports skills.
The football team operating at the university has been among the prizewinners in interuniversity competitions, and the basketball and volleyball teams have been among the first in republican competitions.
In general, Western Caspian University consistently acts as an initiator, organizer and active participant in sports projects.
Technical equipment for table tennis, sports climbing and a climbing wall are also open to students.
The Sports Clubs Union has organized various hikes to Heydar Aliyev Peak, Bazarduzu Peak, Shahdag Peak and Ataturk Peak within the framework of cooperation with FAIREX. Alond with the first Azerbaijan-Antarctica and Azerbaijan-Africa expeditions were organized.
These successes demonstrate the activeness of Western Caspian University in the field of sports and the importance it places on the development of its students.