5 mart Azərbaycanda Bədən Tərbiyəsi və İdman Günüdür
Qərbi Kaspi Universiteti idman sahəsində bir sıra əhəmiyyətli uğurlara imza atmışdır. Universitetin Klublar Birliyi tələbələrin asudə vaxtının səmərəli təşkili və idman bacarıqlarının inkişafı üçün müxtəlif tədbirlər həyata keçirir.
Universitetdə fəaliyyət göstərən futbol komandası universitetlərarası yarışlarda mükafatçılar sırasında , basketbol və voleybol komandaları isə respublika yarışlarında birincilər sıralarında yer almışlar.
Ümumiyyətlə, Qərbi Kaspi Universiteti ardıcıl olaraq idman layihələrinin təşəbbüskarı, təşkilatçısı və fəal iştirakçısı kimi çıxış edir.
Stolüstü tennis, idman dırmanması ilə məşğul olmaq üçün texniki avadanlıqlar və dırmanma divarı da tələbələrin istifadəsinə açıqdır.
İdman Klubları Birliyi FAİREX ilə əməkdaşlıq çərçivəsində Heydər Əliyev zirvəsinə, Bazardüzü zirvəsinə, Şahdağ zirvəsinə və Atatürk zirvəsinə müxtəlif yürüşlər təşkil etmişdir. Həmçinin, ilk Azərbaycan-Antarktida və Azərbaycan-Afrika ekspedisiyaları təşkil edilmişdir.
Bu uğurlar Qərbi Kaspi Universitetinin idman sahəsindəki fəallığını və tələbələrinin inkişafına verdiyi əhəmiyyəti göstərir.

5 марта – День физического воспитания и спорта в Азербайджане
Западно-Каспийский Университет добился ряда значительных успехов в сфере спорта. Союз клубов университета проводит различные мероприятия для эффективной организации досуга студентов и развития спортивных навыков.
Футбольная команда университета вошла в число призёров межвузовских соревнований, а команды по баскетболу и волейболу заняли одно из первых мест на республиканских соревнованиях.
В целом, Западно-Каспийский университет является постоянным инициатором, организатором и активным участником спортивных проектов.
Для занятий настольным теннисом и спортивным скалолазанием университет предоставляет студентам техническое оборудование.
Союз спортивных клубов, в рамках сотрудничества с FAIREX, организовал различные походы на вершины Гейдара Алиева, Базардюзю, Шахдаг и Ататюрка. Также были организованы первые Азербайджано-Антарктическая и Азербайджано-Африканская экспедиции.
Эти достижения подчеркивают активность Западно-Каспийского Университета в спортивной сфере и значимость, которую он придает развитию своих студентов.