Qərbi Kaspi Universitetinin məzunu rektor təyin olundu!
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 2025-ci il tarixli sərəncamı ilə Anar Nazim oğlu Eminov Mingəçevir Dövlət Universitetinin rektoru vəzifəsinə təyin olunub.Anar Nazim oğlu Eminov 1992–1999-cu illərdə Sumqayıt şəhər Texniki və Təbiət Elmləri Liseyində təhsil almışdır.1999–2003-cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində "Beynəlxalq ticarət" ixtisası üzrə bakalavr təhsilini fərqlənmə diplomu ilə başa vurmuşdur.
Təhsilini Türkiyədə davam etdirərək, 2003–2004-cü illərdə Egey Universitetində, 2004–2006-cı illərdə isə Doqquz Eylül Universitetində magistratura səviyyəsində beynəlxalq biznesin idarə edilməsi ixtisasına yiyələnmişdir.2006–2010-cu illərdə Qərbi Kaspi Universitetində "Hüquqşünaslıq" ixtisası üzrə təhsil almış, 2018-ci ildə Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin prorektoru təyin olunmuşdur. 2023-cü ildə əvvəlcə Azərbaycan Texniki Universitetinin Tədqiqat və inkişaf şöbəsinin müdiri, daha sonra isə Yüksək Təhsil İnstitutunun direktoru vəzifəsində çalışmışdır.2025-ci ildə London Universitetində "Menecerin əsas idarəetmə alətləri" istiqaməti üzrə kursu bitirmişdir.9 aprel 2025-ci ildə Prezident İlham Əliyevin sərəncamı ilə Anar Nazim oğlu Eminov Mingəçevir Dövlət Universitetinin rektoru vəzifəsinə təyin edilmişdir.Anar Nazim oğlu Eminovu bu mühüm vəzifəyə təyin olunması universitetimiz və məzunlarımız üçün böyük qürur və motivasiyadır.

• Выпускник Западно-Каспийского университета назначен ректором!
Указом Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева от 9 апреля 2025 года Анар Назим оглу Эминов назначен ректором Мингячевирского государственного университета. Анар Назим оглу Эминов с 1992 по 1999 год учился в Сумгаитском лицее технических и естественных наук. В 1999–2003 годах он с отличием окончил бакалавриат по специальности «Международная торговля» Азербайджанского государственного экономического университета. Продолжив свое образование в Турции, в 2003–2004 годах он учился в Эгейском университете, а в 2004–2006 годах в университете Доккуз Эйлюль, где получил степень магистра по специальности "Управление международным бизнесом".
С 2006 по 2010 год обучался по специальности Правоведение в Западно-Каспийском университете. В 2018 году был назначен проректором Азербайджанского университета туризма и менеджмента. В 2023 году он работал сначала заведующим отдела исследований и развития Азербайджанского технического университета, а затем директором Института высшего образования. В 2025 году он завершил курс по программе «Основные инструменты управления менеджера» в Лондонском университете.
9 апреля 2025 года по указу Президента Ильхама Алиева Анар Назим оглу Эминов назначен ректором Мингячевирского государственного университета. Назначение Анара Назим оглу Эминова на эту должность является большой гордостью и мотивацией для нашего университета и наших выпускников.