Qərbi Kaspi Universitetinin məzunu rektor təyin olundu!
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 2025-ci il tarixli sərəncamı ilə Anar Nazim oğlu Eminov Mingəçevir Dövlət Universitetinin rektoru vəzifəsinə təyin olunub.Anar Nazim oğlu Eminov 1992–1999-cu illərdə Sumqayıt şəhər Texniki və Təbiət Elmləri Liseyində təhsil almışdır.1999–2003-cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində "Beynəlxalq ticarət" ixtisası üzrə bakalavr təhsilini fərqlənmə diplomu ilə başa vurmuşdur.
Təhsilini Türkiyədə davam etdirərək, 2003–2004-cü illərdə Egey Universitetində, 2004–2006-cı illərdə isə Doqquz Eylül Universitetində magistratura səviyyəsində beynəlxalq biznesin idarə edilməsi ixtisasına yiyələnmişdir.2006–2010-cu illərdə Qərbi Kaspi Universitetində "Hüquqşünaslıq" ixtisası üzrə təhsil almış, 2018-ci ildə Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin prorektoru təyin olunmuşdur. 2023-cü ildə əvvəlcə Azərbaycan Texniki Universitetinin Tədqiqat və inkişaf şöbəsinin müdiri, daha sonra isə Yüksək Təhsil İnstitutunun direktoru vəzifəsində çalışmışdır.2025-ci ildə London Universitetində "Menecerin əsas idarəetmə alətləri" istiqaməti üzrə kursu bitirmişdir.9 aprel 2025-ci ildə Prezident İlham Əliyevin sərəncamı ilə Anar Nazim oğlu Eminov Mingəçevir Dövlət Universitetinin rektoru vəzifəsinə təyin edilmişdir.Anar Nazim oğlu Eminovu bu mühüm vəzifəyə təyin olunması universitetimiz və məzunlarımız üçün böyük qürur və motivasiyadır.

A graduate of the Western Caspian University has been appointed rector!
By the order of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev dated 2025, Anar Nazim oglu Eminov has been appointed as the rector of Mingachevir State University. Anar Nazim oglu Eminov studied at the Sumgayit City Technical and Natural Sciences Lyceum in 1992-1999. In 1999-2003, he completed his bachelor's degree in "International Trade" at the Azerbaijan State University of Economics with honors.
Continuing his education in Turkey, Anar Nazim oglu Eminov obtained a master's degree in international business management at Ege University in 2003-2004 and at Dokuz Eylül University in 2004–2006. He studied "Jurisprudence" at Western Caspian University in 2006–2010, and appointed vice-rector of Azerbaijan Tourism and Management University in 2018. He worked as the head of the Research and Development Department of the Azerbaijan Technical University in 2023, and then as the director of the Institute of Higher Education.
In 2025, he completed a course in "The Manager's Basic Management Skills" at the University of London. On April 9, 2025, by the order of President Ilham Aliyev, Anar Nazim oglu Eminov was appointed as the rector of Mingachevir State University. The appointment of Anar Nazim oglu Eminov to this important position is a great pride and motivation for our university and our graduates.