Qərbi Kaspi Universitetinin növbəti elmi uğuru
məmnuniyyətlə bildiririk ki, Qərbi Kaspi Universitetinin həmtəşkilatçılığı ilə 25-27 aprel 2024-cü il tarixlərində Özbəkistanın Karşi Mühəndislik-İqtisadiyyat İnstitutunda keçirilmiş "İnşaat Mexanikası, Hidravlika və Su Ehtiyatları Mühəndisliyi" mövzusunda VI Beynəlxalq Elmi Konfransın materialları Scopus (Elsevier) bazasında indeksləşdirilmişdir.
Konfrans materialları nüfuzlu Taylor & Francis nəşriyyat qrupuna daxil olan Routledge nəşriyyatında çap olunmuşdur. Taylor & Francis 1798-ci ildə Böyük Britaniyada təsis edilmiş və dünyanın aparıcı akademik nəşriyyatlarından biri kimi tanınır. Şirkət 2,700-dən çox elmi jurnal nəşr edir və onların əksəriyyəti Scopus, Web of Science və digər nüfuzlu akademik bazalarda indeksləşdirilmişdir.
Konfrans materialları ilə nəşriyyatın bazasından, universitetin Scopus profilindən tanış ola bilərsiniz.

• Очередное научное достижение Западно-Каспийского Университета
с радостью сообщаем, что материалы VI Международной научной конференции на тему "Строительная механика, гидравлика и инженерия водных ресурсов", организованной при участии Западно-Каспийского Университета и прошедшей с 25 по 27 апреля 2024 года в Институте инженерии и экономики в Карши, Узбекистан, были индексированы в базе Scopus (Elsevier).
Материалы конференции были опубликованы в известном издательстве Routledge, которое входит в состав издательской группы Taylor & Francis. Taylor & Francis была основана в 1798 году в Великобритании и признана одним из ведущих академических издательств в мире. Компания издает более 2700 научных журналов, большинство из которых индексируются в Scopus, Web of Science и других авторитетных академических базах данных.
С материалами конференции можно ознакомиться через базу издательства и профиль университета в Scopus.