Qərbi Kaspi Universitetinin növbəti elmi uğuru
məmnuniyyətlə bildiririk ki, Qərbi Kaspi Universitetinin həmtəşkilatçılığı ilə 25-27 aprel 2024-cü il tarixlərində Özbəkistanın Karşi Mühəndislik-İqtisadiyyat İnstitutunda keçirilmiş "İnşaat Mexanikası, Hidravlika və Su Ehtiyatları Mühəndisliyi" mövzusunda VI Beynəlxalq Elmi Konfransın materialları Scopus (Elsevier) bazasında indeksləşdirilmişdir.
Konfrans materialları nüfuzlu Taylor & Francis nəşriyyat qrupuna daxil olan Routledge nəşriyyatında çap olunmuşdur. Taylor & Francis 1798-ci ildə Böyük Britaniyada təsis edilmiş və dünyanın aparıcı akademik nəşriyyatlarından biri kimi tanınır. Şirkət 2,700-dən çox elmi jurnal nəşr edir və onların əksəriyyəti Scopus, Web of Science və digər nüfuzlu akademik bazalarda indeksləşdirilmişdir.
Konfrans materialları ilə nəşriyyatın bazasından, universitetin Scopus profilindən tanış ola bilərsiniz.

We are pleased to announce that the materials of the VI International Scientific Conference on "Civil Mechanics, Hydraulics and Water Resources Engineering", co-organized by Western Caspian University on April 25-27, 2024 at the Karshi Institute of Engineering and Economics in Uzbekistan, have been indexed in the Scopus (Elsevier) database.
The conference materials published by Routledge Publishing House, part of the prestigious Taylor & Francis publishing group. Taylor & Francis founded in Great Britain in 1798. Taylor & Francis recognized as one of the world's leading academic publishers. The company publishes more than 2,700 scientific journals, most of which are indexed in Scopus, Web of Science and other prestigious academic databases.
You can get acquainted with the conference materials from the publishing house's database and the university's Scopus profile.