• Universitetimizin nümayəndəsi Beynəlxalq Kitabxana Assosiasiyaları və İnstitutları Federasiyasının nümayəndəsi ilə görüşə qatılıb
Universitetimizin nümayəndəsi Beynəlxalq Kitabxana Assosiasiyaları və İnstitutları Federasiyasının nümayəndəsi ilə görüşə qatılıb
Qərbi Kaspi Universitetinin Elmi Kitabxanasının müdiri Nigar Babayeva ADA Universitetinin təşkilatçılığı ilə Beynəlxalq Kitabxana Assosiasiyaları və İnstitutları Federasiyasının (IFLA) nümayəndəsi Kleyr MakQuayrın iştirakı ilə “Akademik kitabxanalar və iqlimlə bağlı fəaliyyətlər: İqlim dəyişiklikləri mövzusu ilə əlaqədar tədqiqatlarda kitabxanaların rolu” adlı görüşdə iştirak edib.
Müzakirələrdə elmi-tədqiqat fəaliyyəti, bu istiqamətdə data və resurslara çıxış imkanları, mövzu ilə bağlı treyninq və təlimatlar, akademik kitabxanaların öhdəlikləri və bununla bağlı qurumla birgə gələcək fəaliyyət planları barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

• Представитель нашего университета присутствовал на встрече с представителем Международной федерации библиотечных ассоциаций и институтов
Представитель нашего университета присутствовал на встрече с представителем Международной федерации библиотечных ассоциаций и институтов
Нигяр Бабаева, директор Научной библиотеки Западно-Каспийского университета, приняла участие во встрече на тему «Академические библиотеки и деятельность, связанная с климатом: роль библиотек в исследовании изменения климата», организованной Университетом ADA при участии Клэр Макгуайр, представителя Международная федерация библиотечных ассоциаций и институтов (ИФЛА).
В ходе обсуждений состоялся обмен мнениями о научно-исследовательской деятельности, доступе к данным и ресурсам в этом направлении, обучении и инструкциях по теме, обязательствах академических библиотек и планах дальнейших действий совместно с учреждением.